Tabela Nedir

TABELA NEDİR

Tabela yönlendirme, bilgilendirme, tanıtım ve ticari reklam amaçlı kullanılan bir nevi görsel iletişim malzemesidir. Tabela kendi içerisinde çok sınıflara ayrılır. Örneğin kara yolları tabelası. Gidiş yönü veya benzin istasyonları, mola yerleri, hız sınırı, uyarı ve ikaz levhaları gibi birçok çeşide sahiptir.

Kurumsal tabelalar, resmi ve gayri resmi kurumların, özel firmaların adres bilgilendirme, kurum içi kat ve oda yönlendirmelerinde kullanılan bir nevi bilgilendirme ürünüdür.

Ticari tabelalar firmaların ve kurumların ticari hacmini arttırmak için tüketiciye direkt hitap edebilmek, ürünleri doğru tanıtabilmek ve kazancını arttırabilmek için binalarına, araçlarına ve muhtelif kara yollarına uygulanan, adına tabela denen bir nevi ben buradayım ve bu işi yapıyorum deme şekillerinden biridir.

OnOff Reklam
OnOff Reklam

Tabela çeşitleri yukarıda da belirttiğimiz gibi hem yönlendirme, adres bilgisi, konum bilgisi, ürün teşhir bilgisi gibi çeşitlilik arz eden çok amaçlı iletişim ve bilgi aracıdır. Günümüzde basın yayın, internet sanal dünyasında daha hızlı ve çok yaygın olmasına rağmen binalarda ve yollarda, araç üzerinde, sokak köşelerinde klasik kavram da diyebileceğimiz ne kadar geri planda kalmış gibi görünse de tabela günümüzde ve bütün dünyada vazgeçilemez bir reklam aracıdır. Tabela bu nedenden dolayı hiçbir zaman önemini yitirmeyecek ve asla değerini kaybetmeyecek ve her zaman ihtiyaç olacak reklam ve tanıtım aracıdır.Bir cevap yazın

 0552 733 00 34